Cebeci'de Fuhuş Operasyonu 3 Gözaltı
Kandıra Yolu güzergahı değişiyor
Kocaeli’nin ilk Palyatif Bakım Merkezi Kandıra’da hizmete girdi
24 köye daha yangın söndürme tankeri
Bu haber 10 Temmuz 2013, Çarşamba 01:03 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlim Yayma Cemiyetinden Kur'an-ı Kerim Ziyafeti

Kandıra Müftülüğü ve İlim Yayma Cemiyeti Kandıra Temsilciliğinin ortaklaşa düzenledikleri Kur’an-ı Kerim ziyafeti dinleyenlerin duygulu anlar yaşamalarına neden oldu. Hocaların mest eden Kur’an tilaveti dualarla sonlandırıldı.
İlim Yayma Cemiyetinden Kur'an-ı Kerim Ziyafeti

Kandıra Müftülüğü ve İlim Yayma Cemiyeti Kandıra Temsilciliğinin ortaklaşa düzenledikleri Kur’an-ı Kerim ziyafeti dinleyenlerin duygulu anlar yaşamalarına neden oldu. Hocaların mest eden Kur’an tilaveti dualarla sonlandırıldı.

 

 

Kandıra Müftülüğü ve İlim Yayma Cemiyeti Kandıra Temsilciliği Turan Güneş Kültür Sitesinde düzenledikleri ’’Kandıra Hafızlarını Dinliyor’’ isimli Kur’an ziyafetiyle dinleyenlere manevi bir atmosfer yaşattı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız’ın okunması ile başlayan program, İlim Yayma Cemiyetinin tarihçesinin gösterildiği slayt gösterisi, protokol konuşmaları, Kur’an tilaveti ve sonunda yapılan dua ile sonlandırıldı. Düzenlenen programa Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, İlçe Müftüsü Burhan Bilgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yağız, İlim Yayma Cemiyeti İl Başkanı Feyzi Utaş, AK Parti ilçe başkanı Erdinç Şentürk, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldılar.

Raif Yıldız Başkanlığındaki İlim Yayma Cemiyeti üyeleri Faruk Özaydın, Hüdaver Soylu, Halil Olgaç, Muhsin Tekol, Dursun Yılmaz, Abdullah Can, Ayhan Kılıç, Zafer Çolak, Hüseyin Halıcı, Erkan Alkan, Ahmet Can, İsmail Birdane, Orhan Can, İbrahim Yılmaz, Ramazan Öztürk ve ilçe Müftüsü Burhan Bilgin’in çabalarıyla düzenlenen programda Balcı Malaklar Cami İmam Hatibi Muhammed Kozoğlu, Yeşil Cami İmam Hatibi İdris Bebek, Kerpe Camii İmam Hatibi Davut Doğru, Orhan Camii İmam Hatibi Ahmet Çelik, Şefik Camii İmam Hatibi Ercan Rüzgar ve İHL Emekli Kur’an_ı Kerim Öğretmeni Recep Çalışkan tarafından okunan Kur’an tilaveti büyük beğeni topladı.

Kocaeli Şube Başkanı Feyzi UTAŞ hoş geldiniz konuşmasında; " İlim Yayma Cemiyeti 1921 yılında camilerden cenazelerin kaldırılamadığı bir dönemde, Kur’an’ı okuyacak hocaların kalmadığı bir dönemde 68 güzel insanın bir araya gelerek, acaba biz bu insanların imanını nasıl kurtarabiliriz diyerek yola çıktıkları bir hizmettir ve çok zor günlerden bu günlere büyük mücadelelerle getirilmiştir.Bu tür hayır ve hizmet kuruluşlarına günümüzde daha çok ihtiyaç vardır. Tabiat boşluk kabul etmez. Bir yerde bir boşluk varsa oralar mutlaka bir şeyle dolar. Her alanda oluşabilecek o boşlukları bizim doldurmamız gerekiyor. Burada düzenlenen programı tebrik ediyor, katılımcıların hepsine teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

 

İlçe Müftüsü Burhan Bilgin, Belediye Başkanı Cengiz Kan ve Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan tarafından yapılan destek ve tebrik konuşmalarını ardından Kur’an tilaveti ile devam eden program, katışımcılara plaketlerinin verilmesi ve İlçe Müftüsü Burhan Bilgin tarafından yapılan dua ile sona erdirildi.

Bu Haber 1787 Kez Okundu.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :

 
Diğer Haberler

 

EN ÇOK OKUNANLAR

 

 

Sizce Bu Sezon Hangi Takım Şampiyon Olur
Galatasaray
Beşiktaş
Fenerbahçe
Trabzonspor
Diğer
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı